На Новгород-Сіверщині зафіксовано дистанційне мінування з дронів
На території Новгород-Сіверського району 31 березня зафіксували чергову спробу дистанційного мінування. Про це повідомив начальник Новгород-Сіверської районної військової адміністрації Олександр Селіверстов.
За даними посадовця, вибухонебезпечні предмети можуть з’являтися раптово у дворах, на дорогах та узбіччях. Радник міністра оборони Сергій «Флеш» Бескрестнов зазначає, що частина безпілотників типу «Shahed» обладнана круглими контейнерами під крилами, з яких скидають від 2 до 8 мін. Це можуть бути як протипіхотні, так і протитанкові міни з магнітними детонаторами. Подібні факти скидання зафіксовані на відстані до 50 кілометрів від кордону.
Жителям громади варто дотримуватися правил безпеки:
– не наближатися до підозрілих предметів пішки або на авто;
– заборонено підіймати, пересувати, розбирати чи досліджувати знахідки;
– не можна торкатися уламків дронів чи снарядів.
У разі виявлення небезпечних об’єктів необхідно негайно повідомити рятувальників або поліцію.
Джерело: Олександр Селіверстов go.mmedia.com.ua/umE9EF, Сергій Бескрестнов go.mmedia.com.ua/dkfmGY
«Наша Семенівка»/«Місцеві медіа»