Чоловік з Семенівки працював на ФСБ — йому загрожує до 15 років ув’язнення

"Місцеві Медіа"
"Місцеві Медіа"

Чоловік з Семенівки працював на ФСБ — йому загрожує до 15 років ув’язнення

Чоловік з Семенівки працював на ФСБ — йому загрожує до 15 років ув’язнення

У Новгород-Сіверському районному суді розглядається справа 44-річного Василя Карпека з Семенівки, обвинуваченого у державній зраді. Йому може загрожувати 15 років позбавлення волі. Про це пише “Час Чернігівський”.

Карпеко – випускник Чернігівського комерційного технікуму. Працював кухарем у дитячому садку, потім у барі села Миколаївка, Семенівська громада. З 2017 року обіймав посаду слюсаря аварійно-відновлювальних робіт на очисних спорудах комунального підприємства «Ревна». Чоловік неодружений, проживав з бабусею та дідусем, а після їх смерті – сам.

Як стало відомо з матеріалів справи, Карпека, ймовірно, був завербований дистанційно співробітником прикордонного управління ФСБ РФ у Брянській області. Існує підозра, що він, пересуваючись на велосипеді, фіксував на фото та відео місця дислокації українських військових та блокпостів, передаючи координати куратору.

Затримання Карпека співробітниками СБУ відбулося 14 березня 2024 року.

Обвинувачений не визнає себе винним у зраді, стверджуючи, що його дії не мали тяжких наслідків. За його словами, наприкінці листопада 2023 року невідомий з російського номера телефону в Telegram повідомив йому про плани захоплення Семенівки російською армією на початку 2024 року. Карпеко стверджує, що погодився на співпрацю через страх, посилаючись на чутки про жорстоку розправу над чоловіком, який відмовився співпрацювати.

У ході розслідування було проведено кілька судово-психіатричних експертиз – дві амбулаторні та одна стаціонарна. За висновками фахівців, Василь Карпеко на момент вчинення інкримінованих йому дій не повною мірою усвідомлював їх значення.

“Місцеві медіа”

Завантажити ще...
Ділися важливим, став запитання, обговорюй з редакцією! Надіслати повідомлення